W ramach oszczędności przedsiębiorstwa ograniczają się na ogół do przedłużania licencji zamiast kupowania nowocześniejszych zabezpieczeń. W efekcie już co trzecią firmę dotknął atak bądź utrata danych.
Aż 37 proc. firm badanych przez Millward Brown SMG/KRC przyznało się do bezradności wobec ataków. Mimo to liczba przedsiębiorstw, które w najbliższym roku zupełnie zrezygnowały z inwestycji w bezpieczeństwo teleinformatyczne, może przerażać. Co trzecia firma posiadająca do 5 komputerów i co czwarta z większą liczbą stanowisk, w ogóle nie planuje takich wydatków.
Nawet duże przedsiębiorstwa, zatrudniające powyżej 250 osób, nie doceniają zagrożeń. Aż dwie trzecie z nich nie bierze pod uwagę ani ataku, ani utraty danych. Do czasu aż na własnej skórze odczują jak bolesna i kosztowna może być to sprawa, pisze "DGP".

