Prawnicy pomogą start-upom

opublikowano: 02-09-2020, 22:00

72 początkujących przedsiębiorców otrzyma dotacje na usługi prawne związane m.in. z analizą umów inwestycyjnych.

Prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) program „Wsparcie prawne dla start- -upów” cieszył się sporym zainteresowaniem wśród młodych firm. Wnioski o dofinansowanie złożyło 189 początkujących przedsiębiorców. Eksperci PARP przyznali wsparcie 72 start-upom, natomiast 86 spółek znalazło się na liście rezerwowej.

— Fachowa pomoc prawna to wydatek dla firm, który bardzo nadwyręża ich budżet. Przedsiębiorcy często rezygnują z takich usług. Oferowane przez nas wsparcie pomaga młodym spółkom w korzystaniu z usług kancelarii prawnych dotyczących przygotowania umów lub negocjowania ich kluczowych kwestii z inwestorami i kontrahentami — mówi Marcin Seniuk, dyrektor departamentu rozwoju start-upów w PARP.

O wsparcie mogły ubiegać się mikro, małe i średnie firmy, które działają na rynku nie dłużej niż pięć lat i osiągają przychody od trzech lat. Budżet programu wynosi 1,1 mln zł i jest finansowany z dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju. Młode firmy przeznacząwsparcie na pokrycie kosztów usług prawnych związanych m.in. z realizacją procesu inwestycyjnego. Dotacje sfinansują usługi doradcze dotyczące zamówień publicznych. Fachowcy od paragrafów pomogą przedsiębiorcom także w negocjacjach z przedstawicielami funduszy VC lub aniołami biznesu. Co ważne, wnioskodawca musiał przedstawić dokument potwierdzający zainteresowanie inwestora rozpoczęciem lub kontynuowaniem z nim procesu inwestycyjnego. Wspomniane usługi eksperckie będą świadczyły kancelarie prawne wybrane przez PARP w trybie postępowania publicznego. Więcej informacji: www.parp.gov.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane