PRB: Kapituła naprawdę miała trudny wybór

opublikowano: 12-09-2022, 21:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Przyznawana jedenasty rok nagroda Polskiej Rady Biznesu (PRB) od początku zajęła wysoką pozycję wśród podobnych wyróżnień.

Zbiorowym decydentem jest 24-osobowa kapituła, powołana przez istniejącą już 30 lat organizację, która pozycjonuje się na najbardziej elitarną ze wszystkich biznesowych stowarzyszeń i związków w Polsce. Kapitule obecnie przewodniczy Krzysztof Kulig, senior partner Innova Capital, zaś w jej skład wchodzą m.in. laureaci z poprzednich lat oraz rodziny patronów poszczególnych kategorii. Nie zmienia się statuetka w kształcie stylizowanego serca, replika rzeźby Aleksandry Wejchert.

Zwycięzcy podani są poniżej, przy czym odnotowujemy trójki nominowanych w każdej kategorii z masy kandydatów. Wszyscy są postaciami od lat znanymi z dorobku biznesowego oraz działalności społecznej. Coroczną nagrodą specjalną im. Jana Wejcherta uhonorowany został pośmiertnie profesor Zbigniew Brzeziński, wybitny polsko-amerykański politolog, dyplomata, doradca prezydentów, a także… inspirator utworzenia PRB w 1992 r. Serce odebrał Mark Brzezinski, syn profesora, obecny ambasador USA w Polsce. Poniedziałkowa gala jak zawsze odbyła się w warszawskim Ufficio Primo, który jest obiektem tak efektownym, że ostatnio bywał komercyjnie wynajmowany na eleganckie koncerty przez… TVP. Po usunięciu Jacka Kurskiego ta specyficzna promocja renesansowego wnętrza – notabene przy świetnej realizacji telewizyjnej – raczej się skończy…

Laureaci 2022 od lewej: Michał Kwiatkiewicz, ambasador Mark Brzezinski, Renata Durda i Dawid Cycoń. Fot. PRB / KR

LAUREACI NAGRÓD POLSKIEJ RADY BIZNESU 2022

WIZJA I INNOWACJE – nagroda zarządu PRB

NAGRODA

► Dawid Cycoń – ML System

NOMINACJE

► Grzegorz Brona – Creotech Instruments

► Przemysław Marszał – 11 bit studios

SUKCES – nagroda im. Jana Kulczyka

NAGRODA

► Michał Kwiatkiewicz – Biżuteria YES

NOMINACJE

► Andrzej Antoń – Blue Media

► Zbigniew Sosnowski – Kross

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA – nagroda im. Andrzeja Czerneckiego

NAGRODA

► Renata Durda – Niebieska Linia

NOMINACJE

► Piotr Bystrianin – Fundacja Ocalenie

► Michał Wroniszewski – Synapsis

NAGRODA SPECJALNA – im. Jana Wejcherta

► Zbigniew Brzeziński – pośmiertnie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane