Preferencyjne kredyty na efektywność energetyczną

opublikowano: 07-04-2019, 22:00

Bank Pekao i EBI dadzą 150 mln zł na finansowanie MŚP w województwie kujawsko-pomorskim.

Małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu dostaną w sumie 150 mln zł na finansowanie projektów, które wpłyną na zwiększenie efektywności energetycznej firm. Bank Pekao podpisał w tej sprawie umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI). Zgodnie z porozumieniem EBI udostępni bankowi pieniądze pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Program finansowanyjest przez Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne. Dzięki temu bank będzie udzielał preferencyjnych, niskooprocentowanych kredytów inwestycyjnych dla MŚP.

O wsparcie mogą powalczyć spółki, które planują wdrożyć technologie efektywne energetycznie lub zmodernizować obiekty i budynki tak, żeby zużywały jak najmniej energii. Pieniądze będą mogły zostać wykorzystane także na realizację takich projektów, jak przebudowa linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie czy nowe technologie użytkowania energii. Jedna firma może liczyć na maksymalnie 5 mln złotych. Warunkiem pozyskania pieniędzyjest zaprezentowanie rozwiązania, które zwiększy efektywność energetyczną w spółce o co najmniej 25 proc.

— Przemyślane inwestycje w energooszczędne technologie to już nie potrzeba, ale konieczność. Dzięki umowie z EBI już wkrótce przedsiębiorcy w woj. kujawsko-pomorskim będą mogli łatwiej finansować rozwiązania, które umożliwią im np. przebudowę pod tym kątem parku maszynowego — mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes odpowiedzialna za pion MŚP w Banku Pekao.

Bank przypomina, że od września 2018 r. jego klienci na Śląsku mogą korzystać z linii kredytowej Silesia, która też jest finansowana z UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy