Premier nie planuje spotkania w środę z Lepperem

opublikowano: 31-01-2007, 10:37

W środę nie jest planowane spotkanie premiera Jarosława Kaczyńskiego z wicepremierem i ministrem rolnictwa Andrzejem Lepperem - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do Kancelarii Premiera. Rozmówca PAP podkreślił w środę, że sprawa dodatkowego skupu żywca wieprzowego jest załatwiona.

W środę nie jest planowane spotkanie premiera Jarosława Kaczyńskiego z wicepremierem i ministrem rolnictwa Andrzejem Lepperem - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do Kancelarii Premiera. Rozmówca PAP podkreślił w środę, że sprawa dodatkowego skupu żywca wieprzowego jest załatwiona.

Rano w radiowych "Sygnałach Dnia" Lepper zapowiedział, że będzie w środę rozmawiał z szefem rządu.

Wicepremier mówił, że nie chciałby zrywać koalicji, ale "jest zbulwersowany" wypowiedziami minister finansów Zyty Gilowskiej i listem ministra gospodarki Piotra Woźniaka, z których wynika, że działania ministerstwa rolnictwa w sprawie skupu wieprzowiny były spóźnione i że nie ma skąd wziąć na to pieniędzy.

"Jak mam być w koalicji, jeśli ministrowie tego rządu działają przeciwko mnie?" - pytał Lepper.

Z kolei we wtorek wieczorem w programie TVN "Teraz My" Lepper zapowiedział, że jeśli od czwartku rząd nie rozpocznie skupu nadwyżek produkcyjnych wieprzowiny, to on odejdzie z rządu i koalicja rozpadnie się.

We wtorek premier powiedział, że dodatkowy skup żywca wieprzowego nie wymaga dodatkowych pieniędzy, ale pewnych przesunięć środków w budżecie; zaznaczył, że to już jest uzgodnione i rząd skupi w ramach rezerw państwowych 70-80 tys. ton żywca.

Minister finansów Zyta Gilowska zapewniła po wtorkowym posiedzeniu rządu, że "resort finansów jest przygotowany do tej finansowania akcji, jedynie "potrzebny jest wniosek ministra rolnictwa". Według niej, minister rolnictwa ma do dyspozycji w tegorocznych rezerwach budżetowych 1 mld zł, w tym 650 mln zł na dopłaty do paliwa rolniczego.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane