Premier o możliwych zmianach w rządzie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-02-2006, 16:05

Szef sejmowej Komisji Finansów Wojciech Jasiński (PiS) jest najpoważniejszym kandydatem na ministra skarbu - wynika z wypowiedzi premiera Kazimierza Marcinkiewicza na konferencji po wtorkowym powiedzeniu rządu. Przyznał, że możliwa jest dymisja wiceminister rolnictwa Stanisławy Okularczyk.

Szef sejmowej Komisji Finansów Wojciech Jasiński (PiS) jest najpoważniejszym kandydatem na ministra skarbu - wynika z wypowiedzi premiera Kazimierza Marcinkiewicza na konferencji po wtorkowym powiedzeniu rządu. Przyznał, że możliwa jest dymisja wiceminister rolnictwa Stanisławy Okularczyk.

    Na pytanie dziennikarki o to, czy Wojciech Jasiński jest najpoważniejszym kandydatem na ministra skarbu, premier odpowiedział: "Niech pani będzie, na Walentynki".  Z wypowiedzi premiera wynika także, że możliwa jest dymisja wiceminister Stanisławy Okularczyk. "Wiceminister przyjdzie do mnie dziś o godzinie 17.30 z odpowiednim dokumentem" - powiedział Marcinkiewicz. Na pytanie, czy chodzi o dymisję Okularczyk, premier odparł: "Oczywiście".

    Poniedziałkowa "Gazeta Krakowska" zacytowała wypowiedzi Okularczyk ze spotkania z rolnikami w Nowym Sączu, krytyczne wobec resortu. Minister Krzysztof Jurgiel powiedział we wtorek, że podejmie decyzje w tej sprawie po sprawdzeniu wiarygodności publikacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane