Premier o sukcesach nowego kontrwywiadu wojskowego

(Marek Druś)
opublikowano: 21-11-2006, 16:29

Premier Jarosław Kaczyński uważa, że dzięki utworzeniu nowego kontrwywiadu wojskowego Polska ma zupełnie inną pozycję w relacjach z Rosją i Unią Europejska, niż jeszcze przed kilkunastu dniami. "Nowo stworzony kontrwywiad wojskowy, na razie jeszcze bardzo szczupły, ma już pierwsze sukcesy" - powiedział premier we wtorek.

Premier Jarosław Kaczyński uważa, że dzięki utworzeniu nowego kontrwywiadu wojskowego Polska ma zupełnie inną pozycję w relacjach z Rosją i Unią Europejska, niż jeszcze przed kilkunastu dniami. "Nowo stworzony kontrwywiad wojskowy, na razie jeszcze bardzo szczupły, ma już pierwsze sukcesy" - powiedział premier we wtorek.

"Jeśli dzisiaj jesteśmy w zupełnie innym miejscu, jeśli chodzi o nasze relacje z Rosją i Unią Europejską, niż na przykład dwa tygodnie wcześniej, to jest to zasługa między innymi tego kontrwywiadu" - stwierdził premier na konferencji po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Proszony o rozszerzenie swego stwierdzenia powiedział jedynie, że nie może tych informacji rozwinąć. "Proszę mnie o to nie pytać. Tyle tylko mogę powiedzieć" - dodał szef rządu.

"Niezwykle ważne jest to, by państwo dysponowało i to w rzeczywistości dysponowało - i rzeczywiście swoimi - służbami specjalnymi. Przez te kilkanaście lat mam wątpliwości, czy tak było" - ocenił J. Kaczyński.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier o sukcesach nowego kontrwywiadu wojskowego