Premier: wierzę, że budżet zostanie przyjęty

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-01-2006, 15:26

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w poniedziałek w Zielonej Górze, że wierzy, iż Sejm we wtorkowym głosowaniu przyjmie budżet na 2006 rok, choć - jak dodał - obawia się niektórych poprawek.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w poniedziałek w Zielonej Górze, że wierzy, iż Sejm we wtorkowym głosowaniu przyjmie budżet na 2006 rok, choć - jak dodał - obawia się niektórych poprawek.

    "Nie mam żadnego stresu przed głosowaniem. Wierzę, że budżet zostanie przyjęty" - powiedział premier na konferencji prasowej w Zielonej Górze. "Założyłem się, że będzie trzysta głosów za budżetem. Nie znam, a pracowałem w komisji finansów publicznych wiele lat, aby było tak wielkie ciśnienie na przyjęcie budżetu. Opozycja wręcz gwałtem chce przyjąć nasz budżet" - zauważył.

    Jak dodał, trochę obawia się części poprawek do ustawy budżetowej. "Zostały zgłoszone poprawki, które psują państwo polskie i uniemożliwią nam realizację naszego programu, ale mam przekonanie, że uda nam się te poprawki, niedobre dla państwa, odrzucić" - podkreślił Marcinkiewicz.

    Na konferencji prasowej przed wizytą w miejscowej elektrociepłowni Marcinkiewicz zapewnił też, że w żadnym polskim domu nie zabraknie gazu. "W każdym polskim domu będzie gaz na dotychczasowym poziomie" - oświadczył. "Zmniejszenia, które nastąpią ze względu na zmniejszenie dostaw do Polski i ogromne zwiększenie zużycia, będą dotyczyły tylko przedsiębiorstw" - dodał.

    Według premiera, polski sektor elektroenergetyczyny jest bardzo opóźniony, ale "dziś nie grozi nam wyłączenie ani prądu, ani gazu, ani żadnej energii w naszych domach".

    Marcinkiewicz ocenił ponadto, że pakt stabilizacyjny, przedstawiony przed kilkoma dniami przez prezesa PiS, jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla Polski. Premier ma nadzieję, że opozycja zechce w nim uczestniczyć.

    "Przedstawiliśmy pakt stabilizacyjny, Jarosław Kaczyński prowadzi rozmowy. Ten pakt jest dla Polski bardzo dobrym rozwiązaniem. Mam nadzieję, że partie opozycji podejmą pakt stabilizacyjny; tego - w moim przekonaniu - oczekują Polacy" - oświadczył premier.

    Wcześniej premier spotkał się ze studentami Uniwersytetu Zielonogórskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Premier: wierzę, że budżet zostanie przyjęty