Prestiż pod miastem

Dorota Wojnar
opublikowano: 26-09-2008, 00:00

Królują wille i apartamenty w Konstancinie

— nobliwym miasteczku na południe od Warszawy. Drogo. Banał. A Kępa Oksywska? By się wprowadzić,

wystarczy siedmiocyfrowa suma...

Tak to już jest z wielkimi miastami: wszyscy chcą w nich zarabiać, ale wielu — tuż po ostatnim łyku popołudniowej kawy — czym prędzej wsiada do samochodu i staje w rządku do opuszczenia szerokich alei. Wybierają wąskie, nierzadko dziurawe, ale bardziej przyjazne uliczki na przedmieściach. Małe sklepiki, w których kupi się swojski chleb i las za oknem, zamiast panoramy szklanych biurowców.

Niektórzy parkują przed wiekowymi willami, inni wjeżdżają w podziemia nowoczesnych apartamentów albo suną długim podjazdem, by zajechać przed rezydencję niczym z południa Stanów Zjednoczonych.

Cena takiego luksusu? Krociowa, ale dla nabywców często nie gra roli. Oto siedem niepospolicie drogich — i najmodniejszych — osiedli mieszkaniowych w Polsce.

Tesoro Ivory Residences

1

Cena: 9-12 mln zł

Najbardziej luksusowe osiedle w kraju powstaje na Kępie Oksywskiej. Na 37 ha Tesoro Ivory Residences stanie 49 rezydencji, inspirowanych polską architekturą przełomu XVIII i XIX wieku. Do wyboru: domy o pow. od 530 do 1000 mkw. Każdy na działce większej niż 5 tys. mkw. W cenie: widok na Zatokę Gdańską i Hel, sąsiedztwo dwóch parków krajobrazowych i czterohektarowy park w stylu angielskim. Inwestor: TS Invest.

Sierra Ivory Apartments

2

Cena: do 10 mln zł

Inne nadmorskie osiedle, Sierra Ivory Apartments, wyrasta na obszarze klubu golfowego w Pętkowicach koło Wejherowa. To 65 apartamentowców. Każdy mieści sześć apartamentów i dwa pent- housy o pow. 80-120 mkw. Można kupić jedno mieszkanie albo pokusić się na cały dom. Miejsce idealne dla miłośników golfa. Pasjonaci innych dziedzin sportu mogą pospacerować po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym albo odpocząć w centrum rekreacyjnym. Mieszkańcy pierwszych apartamentów wprowadzą się w I kwartale 2009 r. Inwestor: TS Invest.

La Perle w Konstancinie

3

Cena: 7,87 mln zł

Kompleks trzech rezydencji w nowoczesnym opakowaniu. Deweloper — firma Budizol — zamierza je zbudować do końca II kwartału 2009 roku i wyposażyć w inteligentne systemy zarządzania (m.in. sterowanie ogrzewaniem albo włączenie zraszania trawnika — nawet przez internet lub SMS). Do ogrzewania rezydencji wykorzystano pompę ciepła. Zamarznąć nie powinny chodniki ani wjazd do garażu (ogrzewanie ciągów komunikacyjnych). Trzypoziomowy dom o powierzchni 550 mkw. otoczy duży ogród. W planach: aranżacja prywatnego parku o pow. 1,2 tys. mkw.

Oakland Park

4

Cena: 3,5-4,5 mln zł

W sąsiadujących z Konstancinem Chylicach rośnie osiedle domów Oakland Park. Firma Quinlan Private Golub buduje — w otoczeniu lasów i łąk — 36 przestronnych rezydencji (powierzchnie od 290 do 378 mkw.) w siedmiu wersjach. Do wyboru: domy wolno stojące i bliźniaki, domy parterowe lub piętrowe. Minus? Dość małe, w porównaniu z powierzchnią domu, działki: od tysiąca do 4 tys. mkw. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się tam jeszcze w tym roku.

Konstancja

5

Cena: 2,6-4,3 mln zł

I znów Konstancin. Firma GTC zbudowała tu już kilkaset budynków — i stawia kolejne. W sumie osiedle liczyć będzie około 320 domów i rezydencji. W styczniu 2009 roku GTC Konstancja planuje zakończenie czwartej fazy projektu, a w marcu 2010 r. — piątej. Wybierać można w domach jednorodzinnych, bliźniaczych i rezydencjach o pow. 200-327 mkw. na działkach od 1,1 do 1,8 tys. mkw.

Gardenville

6

Cena: od 2,3 mln zł

Ciekawa architektura, pożądana lokalizacja. W Konstancinie — a jakże! — firma Ghelamco zamierza zbudować osiedle 57 domów o powierzchni 270-481 mkw. Prawdopodobnie projekt zostanie zamknięty do 2010 r. Każdą rezydencję otoczy ogród (minimum 600 mkw.). Domy będą wyposażone w inteligentny system zarządzania. W planach — także kameralne spa dla mieszkańców.

Mazury Residence

7

Cena: 1,63-3,64 mln zł

Nad brzegami jeziora Niegocin, 6 km od Giżycka, powstaje kompleks Mazury Residence. Każdy ze 140 luksusowych domów położony jest na działce nie mniejszej niż 5 tys. mkw. Nad zdrowiem mieszkańców czuwa lotnicze i wodne pogotowie ratunkowe. Mają też do dyspozycji m.in. port jachtowy, pole golfowe, korty tenisowe, stajnie, dwie przystanie oraz prywatne lotnisko, z którego można odlecieć własnym samolotem lub powietrzną taksówką — do Warszawy za 1,4 tys. zł. Inwestor: Arna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Wojnar

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu