Prezes KGHM: utrzymujemy ciągłość produkcji

  • PAP
opublikowano: 18-03-2020, 14:03

Utrzymujemy ciągłość produkcji; produkcja odpowiada na wszystkie potrzeby handlowe, nie zaobserwowaliśmy zmian, jeśli chodzi o wolumen sprzedaży – powiedział w środę prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

Chludziński podczas telekonferencji prasowej, na której zaprezentowane zostały wyniki Grupy KGHM za 2019 rok, odniósł się do sytuacji związanej z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Marcin Chludziński, prezes KGHM

„Utrzymujemy ciągłość produkcji i to jest najważniejsze; produkcja odpowiada na wszystkie potrzeby handlowe, które mamy i mogę powiedzieć, że do tej pory nie zaobserwowaliśmy zmian jeśli chodzi o wolumeny sprzedaży, jeśli chodzi o popyt” - powiedział prezes.

Chludziński wymienił środki ostrożności, jakie w związku z zagrożeniem epidemicznym podjęto w KGHM. Przypomniał, że już na początku ubiegłego tygodnia wstrzymano wyjazdy zagraniczne i ograniczono służbowe wyjazdy krajowe.

W KGHM działa też, całodobowo, specjalna infolinia, gdzie pracownicy mogą otrzymać informacje dot. zagrożenia związanego z epidemią oraz bezpieczeństwa pracy.

W miedziowej spółce wstrzymane zostały urlopy kluczowych osób na kierowniczych stanowiskach oraz BHP. „Tam gdzie to jest możliwe wszyscy dostają zgodę na pracę zdalną. Tak pracują zarówno osoby, które mają pod opieką dzieci, ale też i pracownicy w wieku 65 plus, którzy potencjalnie mogą być najbardziej zagrożeni wirusem”- mówił prezes.

W firmie prowadzona jest też zakrojona na szeroką skalę akcja informacyjna dotycząca zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane