Prezes PKP szefem Międzynarodowego Związku Kolei

DI
opublikowano: 08-07-2021, 16:37

Prezes zarządu PKP S.A. Krzysztof Mamiński został w czwartek wybrany na przewodniczącego Międzynarodowego Związku Kolei (UIC) - największej światowej organizacji branżowej skupiającej uczestników rynku kolejowego, w której zrzeszonych jest ponad 200 podmiotów.

Krzysztof Mamiński, prezes PKP
Krzysztof Mamiński, prezes PKP
Fot. Marek Wiśniewski/Puls Biznesu

UIC skupia zarządców infrastruktury, przewoźników, przedsiębiorców świadczących różne usługi dla transportu kolejowego oraz instytucje badawcze. Prezes PKP S.A. zastąpił na stanowisku przewodniczącego Związku Gianluigiego Castelliego, do niedawna prezesa Włoskich Kolei Państwowych.

“Wybór mojej kandydatury na stanowisko przewodniczącego UIC traktuję jako duże wyróżnienie, ale przede wszystkim ogromną odpowiedzialność i wyraz uznania za dotychczasową działalność – nie tylko moją, jako menadżera z kilkudziesięcioletnim stażem, ale także tysięcy kolejarzy i innych osób zaangażowanych na co dzień w rozwój kolei“ - powiedział Krzysztof Mamiński.

Wybór polskiego przedstawiciela na szefa Międzynarodowego Związku Kolei przypada na szczególny czas. Rok 2021 w całej Unii Europejskiej obchodzony jest jako Europejski Rok Kolei. Celem tej inicjatywy jest promocja kolei jako bezpiecznego i ekologicznego środka transportu, którego rozwój przełoży się na osiągnięcie przez UE założonych celów klimatycznych oraz wpłynie na poprawę jakości usług publicznych w obszarze transportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane