Prezydent: jestem zaskoczony decyzją prof. Sulmickiego

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 15-12-2006, 07:19

Mnie ta decyzja prof. Jana Sulmickiego nieco zaskoczyła - powiedział prezydent Lech Kaczyński.

Mnie ta decyzja prof. Jana Sulmickiego nieco zaskoczyła - powiedział prezydent Lech Kaczyński w czwartek przed północą w Brukseli, komentując wycofanie zgody profesora na kandydowanie na prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Jak mówił, być może konsultacje rodzinne skłoniły profesora do podjęcia takiej decyzji. "To jest w końcu funkcja na sześć lat, kadencja trwa dłużej niż kadencja prezydenta" - powiedział Lech Kaczyński.

Jak dodał, będzie się w tej sytuacji zastanawiał nad następnym kandydatem, ponieważ profesor Sulmicki nie był jedynym kandydatem przez niego rozważanym.

Wcześniej szef Kancelarii Prezydenta Aleksander Szczygło poinformował PAP, że Lech Kaczyński wyznaczy kolejnego kandydata na szefa NBP w możliwie najszybszym terminie, ale raczej w przyszłym tygodniu.

W czwartek wieczorem Jan Sulmicki wycofał zgodę na kandydowanie na prezesa Narodowego Banku Polskiego z powodów rodzinnych. Wniosek o powołanie doktora hab. Jana Sulmickiego na prezesa NBP prezydent Lech Kaczyński skierował do Sejmu we wtorek. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Prezydent: jestem zaskoczony decyzją prof. Sulmickiego