Czytasz dzięki

Prezydent podpisał ustawę o emeryturach górniczych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-08-2005, 21:44

Prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał w poniedziałek nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS) - poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezydenta. Ustawa przedłuża prawa górników do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę: po przepracowaniu 25 lat pod ziemią, bez względu na wiek.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał w poniedziałek nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS) - poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezydenta. Ustawa przedłuża prawa górników do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę: po przepracowaniu 25 lat pod ziemią, bez względu na wiek.

Ustawa od początku wzbudzała ogromne kontrowersje i sprzeciw rządu, który ostrzegał przed miliardowymi skutkami dla budżetu państwa. O jej zawetowanie apelował do prezydenta premier Marek Belka oraz przedstawiciele organizacji przedsiębiorców i eksperci związani z reformą emerytalną. Za jej podpisaniem opowiadali się natomiast przedstawiciele związków zawodowych.

Sejm uchwalił ustawę w bardzo szybkim tempie, na swoim ostatnim posiedzeniu w tej kadencji 27 lipca, choć początkowo nie było jej nawet w porządku obrad.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane