Próchnik pod obserwacją

Magdalena laskowska
opublikowano: 27-02-2008, 00:00

Konrad Wojterkowski, który zgromadził wraz z innymi inwestorami blisko 10 proc. akcji, chce przejąć kontrolę nad spółką.

Konrad Wojterkowski, który zgromadził wraz z innymi inwestorami blisko 10 proc. akcji, chce przejąć kontrolę nad spółką.

Do 20 lutego grupa łódzkich akcjonariuszy, kontrolujących około 10 proc. kapitału spółki, miała ogłosić strategię rozwoju odzieżowego Próchnika. Na zapowiedziach się skończyło. Telefony zarządu i łódzkich akcjonariuszy nadal milczą. Sytuacji przygląda się Konrad Wojterkowski, jeden z inwestorów z tzw. warszawskiej grupy akcjonariuszy, który wspólnie z kilkoma osobami posiada ponad 10 proc. kapitału spółki.

— Na razie spokojnie czekam. Za dwa-trzy miesiące zamierzam przejąć kontrolny pakiet nad spółką i zająć się nią na poważnie. Zmienię zarząd i radę nadzorczą, bo zamiast zarządzać bawią się w biznes — zapewnia Konrad Wojterkowski.

Tymczasem na 19 marca obecny zarząd zwołał nadzwyczajne walne zgromadzenie w sprawie powołania członków rady nadzorczej w miejsce tych, którzy złożyli rezygnację. Chodzi o Roberta Serafińskiego, który 18 lutego zrezygnował z funkcji członka rady, choć jeszcze kilka miesięcy temu wraz z grupą inwestorów z Łodzi dążył do przejęcia władzy w spółce. Na zamknięciu wczorajszej sesji za jedną akcję po 1,25-procentowym spadku płacono 0,79 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena laskowska

Polecane