Czytasz dzięki

Producent botoksu planuje wielki skup akcji

opublikowano: 10-05-2016, 13:52

Allergan poinformował o planowanym skupie akcji o wartości do 10 mld USD, co przełożyło się na wzrost kursu akcji o 5 proc. w handlu przedsesyjnym.

Zobacz więcej

Botox

Bloomberg

W okresie najbliższych czterech do sześciu miesięcy Allergan chce skupić akcje o wartości 4-5 mld USD, po czym w zależności od warunków rynkowych, rozważy dalszy skup.

Od momentu zniweczenia przez administracje Obamy przejęcia grupy przez koncern Pfizer za 160 mld USD, akcje spółki znajdowały się pod presją. 

Rząd USA zaalarmowało to, że w wyniku fuzji gigantów rynku farmaceutycznego największy w USA producent leków wyemigrowałby do Irlandii, gdzie płaciłby niższe podatki. 

Oprócz zachęty w postaci niższego opodatkowania bieżącej działalności Pfizera kusił łatwiejszy dostęp do miliardów dolarów, które trzyma poza USA aby nie płacić podatków w kraju. Pozapodatkowe korzyści fuzji dla Pfizera, to także bogaty portfel leków Allerganu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, FT.com

Polecane