Producent gier ma nową linię biznesową

opublikowano: 24-07-2019, 10:19

Vivid Games powołał spółkę celową Quasu, która będzie oferowała twórcom gier dostęp do  platformy automatyzacji testów gier mobilnych.

- Mamy okazję na stworzenie nowego ogniwa w procesie produkcji gier mobilnych. Dzięki wysokiej jakości produktu i braku bezpośredniej konkurencji zamierzamy ustanowić Quasu liderem tego typu usług na świecie. Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie wydzielamy spółkę celową, która zajmie się dalszym rozwojem i komercjalizacją tej technologii. Pierwszych klientów i przychodów spodziewamy się już w tym roku – zapowiada Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games. 

Remigiusz Kościelny, szef Vivid Games
Zobacz więcej

Remigiusz Kościelny, szef Vivid Games ARC

Quasu to narzędzie wprowadzające automatykę do procesu testowania gier mobilnych. Platforma umożliwia wszechstronne testowanie gier, m.in. w zakresie wydajności, stabilności, lokalizacji oraz testów funkcjonalnych na urządzeniach iOS i Android w czasie rzeczywistym. Produkt zapewnia znaczące skrócenie czasu testów dostarczając o wiele bardziej zaawansowane wyniki testów w porównaniu do tradycyjnego, manualnego procesu. 

- Pracujemy nad Quasu już od 3 lat. Jakość techniczna gier mobilnych jest coraz bardziej istotna zarówno dla graczy jak również dla platform sprzedaży, co w połączeniu z rosnącą złożonością gier i defragmentacją urządzeń czyni proces tradycyjnego testowania manualnego długim, kosztowym i mało precyzyjnym. Quasu rozwiązuje te problemy oferując niedostępne do tej pory rozwiązania dla developerów - podkreśla zarządzający produktem Artur Boniecki, który dodaje, że spółka będzie poszukiwać finansowania zewnętrznego.

 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z ryku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z ryku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu