Czytasz dzięki

Producent gier nie znalazł naśladowców

opublikowano: 29-07-2019, 22:00

Cherrypick Games zawiesił postępowanie prospektowe, motywując to zmianami prawa. Spółki, które formalnie są w podobnej sytuacji, nie myślą jednak o wycofaniu dokumentów

W środę 24 lipca zarząd Cherrypick Games złożył w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) wniosek o zawieszenie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu emisyjnego. Motywuje to unijnym rozporządzeniem 2017/1129.

Kierowana przez Pawła Przewięźlikowskiego Selvita nie zakłada, by zmiana
prawa w jakikolwiek sposób pokrzyżowała zamiar podziału spółki na dwie firmy, w
wyniku czego na giełdzie zadebiutuje Selvita Cro.
Wyświetl galerię [1/2]

BĘDĄ DWIE:

Kierowana przez Pawła Przewięźlikowskiego Selvita nie zakłada, by zmiana prawa w jakikolwiek sposób pokrzyżowała zamiar podziału spółki na dwie firmy, w wyniku czego na giełdzie zadebiutuje Selvita Cro. Fot. WM

„Zmiana treści prospektu emisyjnego spółki w wyniku powyższych okoliczności wymagać będzie dodatkowego czasu. Ponadto prospekt emisyjny przedłożony przez spółkę wymagać będzie dalszych aktualizacji, w tym dotyczących sprawozdań finansowych obejmujących dalszy okres 2019 r.” — przekazał zarząd Cherrypick Games.

Rozporządzenie 2017/1129 zaczęło obowiązywać w niedzielę 21 lipca 2019 r. Tuż przed — w piątek — KNF zakończyła osiem postępowań prospektowych, zatwierdzając sześć dokumentów informacyjnych spółek i dwa FIZ-ów. Osiem spółek wszczęło jednak postępowania prospektowe pod rządami starych przepisów i nie zdążyło ich ukończyć przed zmianą.

Były to: Sygnity, InventionMed, Arts Alliance GK, Polwax, Selvita Cro, Brand 24, 1C Entertainment i właśnie Cherrypick Games. Poza tą ostatnią w ciągu tygodnia po zmianie regulacji żadna inna nie zdecydowała się na zawieszenie postępowania. I wedle zebranych przez nas informacji nie zanosi się na to.

Parkiet główny i NewConnect

— Na początku zakładaliśmy, że dokumentem informacyjnym dotyczącym podziału będzie memorandum. Ale w konsekwencji rozmów z UKNF stwierdziliśmy, że zrobimy to z prospektem. Przygotowaliśmy się na więcej, biorąc pod uwagę, że możemy się nie wyrobić do 21 lipca. W samym prospekcie mieliśmy pewne rozwiązania wariantowe — informuje Dawid Radziszewski, przyszły członek zarządu Selvity Cro, która ma się wyłonić w wyniku podziału Selvity na dwie spółki.

Na rynku głównym są jeszcze dwie spółki, które prowadziły postępowania prospektowe przed zmianą przepisów. Sygnity nie odpowiedziało na pytania „PB”. Natomiast w piątek 26 lipca Polwax zawarł z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych umowę dotyczącą rejestracji praw poboru nowych akcji.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

— Idziemy zgodnie z procedurą — deklaruje Witold Nieć, doradca zarządu Polwaxu ds. relacji publicznych. Na NewConnect są trzy spółki, które prowadzą postępowania prospektowe i prowadziły je przed 21 lipca 2019 r. To Arts Alliance GK, InvetionMed oraz Brand24. Andrzej Zając, prezes Arts Alliance, przekazał nam, że prace nad prospektem trwają zgodnie z zaleceniami zmian oraz uwagami i pytaniami UKNF.

— Na razie nie zmieniamy swojego stanowiska w zakresie przeniesienia akcji spółki na główny parkiet GPW — podkreśla Andrzej Zając.

Reprezentanci pozostałych dwóch firm również twierdzą, że nie pójdą śladem Cherrypick Games.

— Na bieżąco dostosowywaliśmy prospekt do nowych przepisów. Pracujemy nad tym, co mamy, ale musimy pewne elementy dodać do dokumentu, a pewne usunąć. Naszym zdaniem procedury to nie wydłuży, ale pozostaje pytanie, jak będzie to wyglądać po stronie UKNF. ESMA [Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych — red.] nie we wszystkich kwestiach się jeszcze wypowiedziała — zaznacza Piotr Motor, prawnik z kancelarii Spaczyński Szczepaniak i Wspólnicy, pracującej dla spółki InventionMed.

— Zmiany związane z nowym rozporządzeniem rozszerzają i zmieniają zakres informacji, które powinny się znaleźć w prospekcie. Z naszej perspektywy nie rodzi to konieczności zawieszania postępowania. Zamierzamy zaktualizować i dostosować zakres informacji w złożonym prospekcie do nowych wymogów, a spółka nie zmienia planów dotyczących przejścia na główny rynek GPW — twierdzi Bartosz Kozłowski, dyrektor finansowy Brand24.

Prawdziwy debiutant

Z GPW nie rezygnuje też jedyna spółka jeszcze nienotowana (jeśli nie liczyć Selvity Cro, która pojawi się w wyniku podziału), czyli 1C Entertainment.

— Zmiany wynikające z nowego rozporządzenia w sprawie prospektów emisyjnych nie wpłyną w istotny sposób na przygotowany przez nas dokument. Podtrzymujemy plan debiutu na GPW. Chcielibyśmy przeprowadzić ofertę w drugiej połowie 2019 r. Mamy nadzieję, że będzie to największa na GPW oferta w sektorze gier w tym roku — zaznacza Katarzyna Konieckiewicz z 1C Entertainment.

Spółka informowała, że w 2017 r. miała 208,6 mln zł przychodów i około 30 mln zł EBITDA. W 2018 r. przychody miały wzrosnąć do blisko 256 mln zł. O jakimkolwiek poziomie wyników Katarzyna Konieckiewicz milczy. Pytana o skalę oferty, każe czekać na publikację prospektu. Jego zatwierdzenie przeciąga się niezależnie od zmian prawnych i wydaje się, że sporo jest w tym winy spółki, np. do pierwszych uwag UKNF firma ustosunkowywała się przez 77 dni. Kolejne 96 trwały czynności po stronie przyszłego emitenta po trzeciej transzy korespondencji z UKNF. Sam prospekt leży zaś w urzędzie od 31 sierpnia 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane