Produkty KBC zmieniają się w Gammę

Kamil Kosiński
opublikowano: 07-02-2018, 22:00

Do 12 marca 2018 r. logo grupy finansowej KBC ma zniknąć z polskiego rynku funduszy inwestycyjnych.

To warunek umowy, na mocy której grupa PKO Banku Polskiego przejęła od Belgów KBC TFI. Rebranding nastąpi jednak nieco wcześniej. Z początkiem marca fundusze KBC zmienią się w fundusze Gamma.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

— Nazwa nawiązuje do najbardziej rozpoznawalnego funduszu KBC TFI, bardzo popularnego wśród klientów instytucjonalnych, samorządów i bogatych klientów indywidualnych — wyjaśnia Łukasz Kwiecień, prezes KBC TFI i jednocześnie wiceprezes PKO TFI na bezpłatnym urlopie.

Na koniec 2017 r. ten jeden fundusz obligacji odpowiadał za 28 proc. z 3,95 mld zł aktywów, jakie miało KBC TFI. Użyczy nazwy całemu TFI, ale przetrwa w niezmienionej formie. Dalej będzie nim zarządzać Artur Ratyński. Jeszcze nie wiadomo, czy w grupie PKO BP zostaną inni zarządzający KBC TFI. Wiadomo jednak, że spośród 20 funduszy otwartych i zamkniętych kierowanych do dystrybucji wśród różnych inwestorów ma docelowo pozostać 10. Reszta zostanie do nich włączona. Zniknie m.in. cały Portfel VIP SFIO. Terminy zmian w ofercie nie są jeszcze znane. Dla samego TFI nazwa Gamma będzie marką przejściową. Fundusze mają bowiem docelowo trafić do PKO TFI. Obecne KBC TFI ma zaś zostać wchłonięte przez spółkę PKO Finat, która formalnie jest jego właścicielem. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Produkty KBC zmieniają się w Gammę