Profile Products szuka partnera

MAG
opublikowano: 29-10-2010, 00:00

Spółka z USA zazieleni

Spółka z USA zazieleni

trawą nawet wysypisko. Ale zanim zrobi to w Polsce, musi znaleźć partnerów.

Już niedługo na naszych drogach mogą pojawić się ciężarówki, których ekipa będzie polewać pobocza zieloną substancją. Miesiąc później pobocza się zazielenią.

— Nawiązaliśmy w Polsce dobre kontakty i liczymy na długoletnią współpracę. Szukamy dystrybutorów i klientów końcowych — mówi Yelena Ponomaryova z Profile Products.

Firma jest dostawcą produktów do uprawy, użyźniaczy czy wyrobów antyerozyjnych w spreyu (zastępują maty antyerozyjne). Jej wyroby stosuje się na boiskach sportowych, polach golfowych czy w przydomowych ogrodach.

— Klient może liczyć na wiele próbek, testów i konsultacji ze strony Profile Products. Szczególnie podoba mi rozwiązanie stosowane na wysypiskach: zamiast przysypywać je kilkucentymetrową warstwą ziemi, Profile Products pokrywa je cienką warstwą nasion z glebą w spreyu, co jest mniej kosztowne — podkreśla Linda Caruso, attache handlowy Ambasady USA w Polsce.

Amerykanie współpracują ściśle z rządami, bo zależy im, by projektanci brali ich technologię pod uwagę w projektach publicznych (autostrady, kopalnie, tereny zerodowane, rurociągi, osuszane tereny podmokłe i inne projekty środowiskowe).

— Jesteśmy zainteresowani spotkaniami z menedżerami projektów i inwestorami dużych obiektów, jak stadiony, lotniska, autostrady, pola golfowe, itd. — wymienia Yelena Ponomaryova.

Przedstawiciele firmy będą w Polsce na początku przyszłego roku.

— Ale jeśli okaże się to potrzebne, na pewno przyjedziemy wcześniej, by spotkać się z potencjalnymi partnerami —mówi Yelena Ponomaryova.

Firma ma siedzibę w Buffalo Grove w stanie Illinois, cztery fabryki w USA i jedno centrum dystrybucyjne. Zatrudnia 225 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu