Prognozy LUG niezagrożone

KZ
opublikowano: 10-11-2011, 14:25

Ryszard Wtorkowski, prezes LUG, uważa, że tegoroczne prognozy wyników są niezagrożone.

W III kwartale przychody producenta opraw oświetleniowych wzrosły o 16 proc. do 22,8 mln zł, a zysk netto o 185 proc. do 1,55 mln zł.

Zobacz więcej

Ryszart Wtorkowski, prezes LUG

Narastająco po trzech kwartałach sprzedaż jest wyższa o 20 proc. r/r i wynosi 64,7 mln zł, a zysk netto sięga 2,36 mln zł (trzy razy więcej, niż przed rokiem).

- Zarówno w II jak i III kwartale roku sprzyjała nam wysoka dynamika wzrostu produkcji budowlano-montażowej. Polityka stałej optymalizacji kosztów i wytężona praca, którą nieprzerwanie wkładamy w rozwój asortymentu widoczna jest także na poziomie wskaźników ekonomicznych - mówi Ryszard Wtorkowski.

Rentowność operacyjna grupy po trzech kwartałach to 5,2 proc., a w samym III kw. wyniosła 9,2 proc.


- Przed nami jeszcze IV kwartał, który w naszej branży jest zazwyczaj bardzo intensywny i generuje najwyższy popyt. Sądzę, że będziemy mogli pochwalić się bardzo dobrymi wynikami publikując raport za kolejny kwartał 2011 roku, a nasze prognozy są niezagrożone – mówi prezes LUG.

LUG zakłada osiągnięcie w 2011 r. 89,7 mln zł przychodów, 7,2 mln zł EBITDA i 3 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / Prognozy LUG niezagrożone