Prognozy MFW zdołowały Wall Street

opublikowano: 14-06-2013, 22:05

Podczas piątkowej sesji na Wall Street dominowały spadki, do czego przyczynił się Międzynarodowy Fundusz Walutowy, który obniżył prognozy wzrostu dla gospodarki USA i zaapelował, by bank centralny ostrożnie przeprowadził operację wyjścia z QE.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Na finiszu sesji wskaźnik DJ IA tracił 0,7 proc.,  S&P500 0,57 proc., zaś   Nasdaq 0,62 proc.

MFW obniżył wzrostu gospodarczego dla USA w przyszłym roku z 3 proc. do 2,7 proc. PKB. MFW ocenia, że utrzymanie w mocy automatycznych cięć w budżecie stanowi ryzyko dla konsumpcji i wzrostu w perspektywie średniookresowej. Zgodnie z prognozami MFW gospodarka USA zwolni w tym roku do 1,9 proc. PKB z 2,2 proc. w 2012 r."z powodu szybkiego tempa redukcji deficytu"

Walory DuPont i American Express traciły co najmniej 2,3 proc. po tym jak analitycy obcięli swoje rekomendacji dla spółek. Akcje Edwards Lifesciences spadały 2,8 proc. po przegraniu sprawy o naruszenie patent z Medtronic. Dzięki podwyższeniu rekomendacji przez analityków, o co najmniej 4,3 proc. rosły natomiast akcje GameStop i Groupon.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

MFW , Ryzyko , USA , Flesz , Pkb

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Prognozy MFW zdołowały Wall Street