Prognozy mogą być przekroczone

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 27-09-2006, 00:00

Dostawca usług mobilnych podpisał umowę z TV4. Dzięki niej spółka może przekroczyć plany na ten rok.

One-2-One, warszawski dostawca rozwiązań mobilnych, wykorzystywanych głównie przez operatorów telefonii komórkowej, podpisał umowę z TV4 i został współproducentem programu „Teleszau”, który będzie emitowany do 17 grudnia. Chodzi o SMS-ową zabawę aukcyjną. Można wylicytować m.in. samochody i sprzęt elektroniczny.

Istotne wsparcie

One-2-One, powołując się na tajemnicę handlową, nie ujawnia spodziewanych dochodów z zawartej umowy.

— Jest to jednak bardzo istotny dla nas kontrakt — mówi Tomasz Długiewicz, prezes firmy.

Na tyle istotny, że możliwe jest przekroczenie tegorocznych prognoz finansowych. Mówią one o wypracowaniu w 2006 r. 1,5 mln zł zysku przy 17,6 mln zł przychodów ze sprzedaży. Tym bardziej że pierwsze półrocze okazało się udane dla One-2-One. Po sześciu miesiącach spółka ma już na koncie ponad 6,3 mln zł przychodów i 199 tys. zł zysku. To blisko dwa razy więcej niż przed rokiem, a drugie półrocze z powodu sezonowości jest zawsze lepsze od pierwszego.

— Okres przedświąteczny jest dla naszej firmy najlepszy. Już obserwuje- my wzrost aktywności naszych klientów — twierdzi Tomasz Długiewicz.

W niedawnej ofercie publicznej One-2-One uzyskało z emisji blisko 12 mln zł. Te pieniądze jeszcze nie pracują, ale prezes zapewnia, że niebawem zacznie realizować cele zapisane w prospekcie. Chodzi o budowę regionalnej grupy firm w Europie Środkowej i Wschodniej.

— Rozmawiamy z kilkoma podmiotami w sprawie akwizycji — mówi Mariusz Malec, dyrektor inwestycyjny.

Czas na wydatki

Prezes zapewnia, że do końca roku zostanie zrealizowana jedna transakcja przejęcia firmy spoza Polski. Prawdopodobnie będzie to podmiot czeski lub słowacki, gdyż w tym kierunku One-2-One chce wykonać pierwsze kroki w ramach zagranicznej ekspansji. W kręgu poważnych zainteresowań znajduje się też rynek ukraiński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prognozy mogą być przekroczone