Program opcji Ster - Projektu

Mariusz Zielke
opublikowano: 2004-05-24 00:00

Walne Ster-Projektu, warszawskiego integratora informatycznego, zaakceptowało program opcji menedżerskich na lata 2003-06. Upoważnia on menedżerów spółki do objęcia za ten i ubiegły rok ponad 400 tys. akcji spółki po cenie nominalnej w wypadku osiągnięcia odpowiednich wyników finansowych oraz daje możliwość przydzielenia puli do 10 proc. akcji Ster-Projektu pracownikom firm przejmowanych.

W przypadku programu dla menedżerów spółek przejmowanych, w latach 2005-06 będą oni mieli możliwość objęcia do 10 proc. akcji Ster-Projektu.

— Program ułatwia akwizycje i pozwala na zatrzymanie kluczowych pracowników przejmowanych spółek— tłumaczy Piotr Smólski, prezes Ster-Projektu.

W 2003 r. Ster-Projekt przejął DRQ i zainwestował w bydgoski Telmax.