Programista potrzebny od zaraz

DCZ
opublikowano: 30-01-2012, 00:00

Rynek pracy

Aż 68 proc. przedsiębiorstw z branży IT planuje w tym roku rekrutacje. Pod koniec 2011 r. PMR Research na zlecenie Adecco Poland przeprowadziło badanie w firmach z branży IT.

Celem była diagnoza potrzeb tego sektora. Okazało się, że podobnie jak w 2011 również w 2012 roku najbardziej poszukiwani będą programiści (46 proc. wskazań).

14 proc. badanych ma zamiar szukać handlowców, a 10 proc. specjalistów do spraw wdrożeń. Przedstawicieli firm IT zapytano również, jakie stanowiska są szczególnie trudne do obsadzenia. I tu na pierwszym miejscu wskazywano programistów. 24 proc. firm ma problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów.

Na drugim miejscu znaleźli się handlowcy (9 proc. wskazań). Mimo że nie zajmują się bezpośrednio zadaniami merytorycznymi w branży IT (jak produkcja oprogramowania czy realizacja usług z tego zakresu) to należą do najważniejszych pracowników.

Z badań wynika, że oczekiwania co do umiejętności kandydatów są w branży IT bardzo wysokie, dlatego rekrutacja często trwa dość długo. Zróżnicowane i niestandardowe muszą być sposoby dotarcia do kandydatów.

97 proc. ankietowanych szuka nowych pracowników za pośrednictwem internetu. Następną w kolejności metodą jest informowanie o wolnych stanowiskach znajomych i pracowników firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane