Prokom dał zastrzyk hakii

GRA
12-09-2007, 00:00

Akcjonariusze inteligentnej wyszukiwarki internetowej chcą ją dalej rozwijać. Sprzedaż inwestorowi nie wchodzi w grę. Na razie.

Akcjonariusze inteligentnej wyszukiwarki internetowej chcą ją dalej rozwijać. Sprzedaż inwestorowi nie wchodzi w grę. Na razie.

Wczoraj skończył się turecki zjazd w sprawie hakii — inteligentnej wyszukiwarki, której współwłaścicielem jest grupa Prokom. W Stambule spotkali się najważniejsi akcjonariusze i rada nadzorcza.

— Przedyskutowaliśmy m.in. sprawy technologiczne. Etap beta (testowy — przyp. red.) wyszukiwarki zakończy się na początku 2008 r. Do tego czasu będziemy wprowadzać kolejne usługi — mówi Ilkka Almonkari, odpowiedzialny za projekt hakii z ramienia grupy Prokom.

Akcjonariusze potwierdzili, że inwestycja w hakię jest długoterminowa. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Prokomu, nie rozpatrywali ofert przejęcia wyszukiwarki złożonych przez rynkowych graczy. Nie dyskutowali też o wprowadzeniu firmy na Nasdaq.

Grupa Prokomu kontroluje nieco ponad 4 proc. kapitału hakii, z tego 2 proc. należy do Prokom Investments. Z zapowiedzi przedstawicieli firmy wynikało, że Ryszard Krauze, główny akcjonariusz grupy Prokom, pojawi się na spotkaniu w Turcji, jednak tam nie dotarł.

— Reprezentantem grupy był Wiesław Walendziak, wiceprezes Prokom Investments. Prezes Krauze prowadził inne ważne rozmowy biznesowe — mówi Krzysztof Król, rzecznik Prokom Investments.

Nie przeszkodziło to tej firmie w zwiększeniu zaangażowania w hakię.

— Pieniądze Prokomu będą dla hakii ważnym zastrzykiem finansowym. Szczegóły ogłosimy w ciągu kilku dni — mówi Ilkka Almonkari.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prokom dał zastrzyk hakii