Prokom jest liderem branży

Dariusz Karolak
opublikowano: 20-12-2001, 00:00

Prokom jest niekwestionowanym liderem polskiego rynku informatycznego. Najważniejszym wydarzeniem ostatnich dni jest udana emisja obligacji przeznaczona na akwizycje spółek niszowych. Inwestorzy doszli do wniosku, że zwiększa to szansę na generowanie większych zysków w przyszłości i zaczęli Prokom aktywniej kupować pomimo doniesień o pozbywaniu się tych akcji przez niektóre zachodnie instytucje. Sytuacja techniczna bardzo się poprawiła. To prawda, że nie można wciąż wykluczyć potwierdzenia spadkowej formacji RGR z linią szyi przy 95,5 i zasięgiem 66 zł, na co wskazywałyby niskie obroty towarzyszące zwyżce z ostatnich dni.

Jednak realizacja tego negatywnego scenariusza zmniejszyła się po pokonaniu bariery 11 zł, dzięki czemu powstał sygnał kupna na dziennym Kagi. Umiarkowany optymizm uzasadniają szybkie oscylatory, które w większości poprzebijały swoje 1,5-miesięczne opadające linie oporu. Najsilniejszym wsparciem jest teraz 108 zł. Sytuacja ulegnie dalszej poprawie po wyraźnym pokonaniu szczytu lewego ramienia RGR, 112 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prokom jest liderem branży