Prokom rozpoczął korektę

Dariusz Karolak
09-12-2002, 00:00

Potwierdziła się 2-tygodniowa formacja podwójnego szczytu z zasięgiem 120 zł. Średnia ważona z 20 tygodni dopuszcza spadek do 114 zł, a wisząca nad rynkiem podaż akcji pracowniczych obejmowanych po 1 zł może sprawić, że zasięg ten uda się niedźwiedziom zrealizować szybko. Wskaźnik ruchu kierunkowego DI- przebił od dołu DI+, który ustanowił 2-miesięczne minimum. Dzienne oscylatory potwierdzają ujemne dywergencje, MACD wygenerował sygnał sprzedaży. Rosną jeszcze MACD i tygodniowy stochastic. Ostatni walczy o wtargnięcie do strefy wykupienia, ale większych szans na to nie ma, bo już teraz wytraca dynamikę, a żeby zapobiec sygnałowi sprzedaży powinien zamknąć tydzień po 130 zł. Na to jednak, w tygodniu zapowiadającym się na spadkowy również dla Nasdaq, się nie zanosi.

Dla średnioterminowych inwestorów za sygnał do zamknięcia pozycji może posłużyć system kagi, który wygeneruje sprzedaż po pierwszym zamknięciu poniżej 127 zł. Znaczącego dna można spodziewać się 13 XII.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Prokom rozpoczął korektę