Prokurator zajął się sprzedażą akcji spółki Vabun

opublikowano: 14-12-2018, 12:44
aktualizacja: 28-12-2018, 15:10

Zarząd spółki MBF Group złożył w warszawskiej prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia oszustwa przez inwestora, który zanim zapłacił za akcje spółki Vabun, to zdążył je sprzedać na NewConnect.

W styczniu tego roku spółka MBF Group zawarła umowę sprzedaży 38 tys. akcji spółki Vabun (handluje kosmetykami). Zgodnie z jej postanowieniami prawo własności do akcji przechodziłoby na kupującego w momencie zapłaty całkowitej ceny wszystkich akcji.

Do 26 kwietnia za akcje nie zapłacono, umowa tego dnia stała się bezwzględnie nieważna. Spółka twierdzi, że inwestor sprzedał walory na NewConnect (firma zadebiutowała w czerwcu). 

"Zarząd Spółki wyraża opinię, że dysponowanie i obrót przez kupującego przedmiotowymi instrumentami finansowymi pozostaje nieuprawnione i zagrażać może pewności obrotu na rynku papierów wartościowych" - podał MBF w komunikacie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane