Prokuratura "najechała" Espirito Santo

opublikowano: 27-11-2014, 13:55

W czwartek w Lizbonie przeprowadzonych zostało kilka akcji policyjnych związanych z toczącymi się dochodzeniami upadłej grupy Espirito Santo i należącego do niej Banco Espirito Santo, donosi na stronie internetowej serwis „The Wall Street Journal”.

Prokuratura potwierdziła jedynie, że „naloty” mają związek z aferami dotyczącymi Espirito Santo, ale odmówiła wyjaśnień, zasłaniając się dobrem śledztwa.

Bloomberg

Chodzi o oskarżenie Espirito przez Bank Portugalii o udział w oszustwach i finansowanie w ten sposób kontrolowanej przez rodzinę grupy, która znalazła się w poważnych problemach finansowych. Nadzorca, który bada sprawę, skierował już do prokuratury swoje wnioski.

W sierpniu Banco Espirito Santo, na czele którego Ricardo Salgado, senior rodziny Espirito Santo, poinformował o ogromnych stratach związanych z ekspozycją na spółki z grupy Espirito. Wiele z nich już ogłosiło bankructwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane