ProperGate na testach w Belgii

opublikowano: 11-12-2018, 22:00

Start-up sprawdzi swój system zarządzana dostawami na budowach Besix. Liczy na dłuższą współpracę.

System cyfrowego zarządzania dostawami materiałów i sprzętu na budowę w modelu „just-in-time”, opracowany przez polskich startupowców, trafił pod skrzydła firmy Besix Group, która ma na koncie m.in. realizację Burj Khalifa w Dubaju, wieżowca czterokrotnie wyższego od warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Firma została zakwalifikowana do jej akceleratora technologicznego. Polacy, podobnie jak zespoły z Francji, Belgii i Niemiec, już rozpoczęli roczny program, w ramach którego ich rozwiązanie zostanie sprawdzone w realnych warunkach, zweryfikowane zostaną też możliwości dostosowania go do potrzeb belgijskiej spółki.

Jan Van Steirteghem, dyrektor departamentu inżynierii w Besix Group, zaznaczył, że branża budowlana potrzebuje obecnie zwiększenia wydajności i bardziej zrównoważonego rozwoju. Firma poszukuje więc nowych rozwiązań, które mogłaby w przyszłości wykorzystać przy własnych projektach. Platformę ProperGate w pierwszej kolejności przetestuje w Brukseli i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

— Czynności związane z logistyką na budowie, w tym rezerwacją dostaw i komunikacją między głównym wykonawcą i podwykonawcami czy koordynacją rozładunku najczęściej wykonywane są z niewielkim udziałem narzędzi cyfrowych. Branża budowlana bardzo wolno adaptuje rozwiązania technologiczne. W tym zakresie pozostaje w tyle za innymi sektorami — zaznacza Anna Walkowska, współzałożycielka ProperGate.

System opracowany przez start-up pierwsze testy przeszedł na budowie Varso Tower, wieżowca słowackiego dewelopera, firmy HB Reavis. Na podstawie zdobytych tam doświadczeń opracowano jego nową wersję. Anna Walkowska zapewnia, że niebawem trafi ona na dwie kolejne budowy w kraju, jednak szczegółów nie ujawnia. Nadmienia natomiast, że firma została dodatkowo zakwalifikowana do programu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu promującego rozwój krajowych firm na rynku kanadyjskim. Wcześniej ProperGate został wpisany przez German Real Estate Innovation Network oraz Expo Real na listę stu najlepiej rokujących europejskich start-upów z sektora proptech w kategorii „planowanie i budowa”. Zespół otrzymał również zaproszenie do akceleratora Techstars w Kanadzie. Jest laureatem konkursu PropTech Festival 2018.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy