Proste badania i szpital

DCZ
opublikowano: 13-02-2009, 00:00

Firmy medyczne oferują kilka rodzajów abonamentów w różnych cenach.

Firmy medyczne oferują kilka rodzajów abonamentów w różnych cenach.

Najtańsze zapewniają opiekę internisty i podstawowe badania diagnostyczne. Najdroższe — m.in. operacje, pobyt w szpitalu, ubezpieczenie za granicą.

Na ogół pracodawcy wybierają abonamenty ze środkowego segmentu. Za cenę, jaką zwykle płaci się w Polsce za jedną wizytę u lekarza, pracownik dostaje dostęp do kilkudziesięciu specjalistów, pełnej diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej oraz wizyty domowe. W Medycynie Rodzinnej pakiet podstawowy (internista, podstawowe badania diagnostyczne i laboratoryjne) kosztuje 19 zł. W Centrum Medycznym Lim za dostęp do internisty, specjalistów, rehabilitację, pogotowie i możliwość zrobienia testów alergicznych płaci się 125 zł. Najtańszy pakiet (139 zł) w Medicoverze obejmuje całodobową opiekę medyczną, pogotowie, specjalistów, testy alergiczne, rehabilitację, trzy konsultacje psychiatryczne i prowadzenie ciąży.

Pakiet VIP w Lux-Medzie (brylantowy) za 380 zł oferuje także konsultacje profesorskie i opiekę medyczną za granicą. Medicover w najdroższym pakiecie ma konsultacje u specjalistów z całej Polski i leczenie w USA chorób zagrażających życiu.

Pakiet Platynowy w Centrum Medycznym Damiana obejmuje m.in. pobyt w szpitalu, medycynę estetyczną i plastyczną oraz ubezpieczenie za granicą.

Spółki medyczne mają dobrze wyposażone przychodnie i sprzęt medyczny. Własne szpitale mają już CM Damiana i Enel-Med, a wkrótce otworzy go Medicover. Firmy medyczne współpracują także z towarzystwami oferującymi prywatne ubezpieczenie zdrowotne

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu