Protektor dopina przejęcie

KSA
opublikowano: 20-09-2010, 00:00

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, producent rękawic dołączy do grupy jeszcze w tym roku.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, producent rękawic dołączy do grupy jeszcze w tym roku.

Protektor drugi raz przedłużył ważność listu intencyjnego podpisanego z producentem rękawic ochronnych. Tym razem do końca października.

— Zrobiliśmy to z powodów technicznych. Pracujemy teraz nad przygotowaniem umowy końcowej i ten proces się przedłużył m.in. ze względu na okres wakacyjny — tłumaczy Piotr Skrzyński, prezes Protektora.

Firma, którą chce przejąć giełdowa spółka, ma teraz formę działalności gospodarczej. Trzeba przekształcić ją w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, wydzielić nieruchomości itd.

— Potrzeba do tego wielu decyzji administracyjnych, a na terminy ich podjęcia nie mamy wpływu. Sądzę jednak, że do końca października uda nam się podpisać warunkową, ale wiążącą umowę przejęcia — mówi Piotr Skrzyński.

Protektor porozumiał się już z kontrahentem co do ceny, ale na razie jej nie ujawnia. Będzie płacił gotówką, najpierw 75 proc. wynegocjowanej kwoty.

— Mam nadzieję, że całą transakcję uda się zamknąć do końca roku, by firma mogła być konsolidowana z początkiem 2011 r. — tłumaczy Piotr Skrzyński.

Przejmowany podmiot notuje około 12 mln zł przychodów rocznie i rentowność netto na poziomie 10 proc.

— Firma ma duży udział eksportu w przychodach, co jest dla nas bardzo istotne, a jej kanały sprzedaży pokrywają się z naszymi. To ważne z punktu widzenia naszej strategii budowania kompletnej oferty w ramach PPE [personal protective equipment, czyli elementów ochrony osobistej —red.] — podkreśla Piotr Skrzyński.

Protektor specjalizuje się w produkcji obuwia ochronnego. Niedawno wygrał w konsorcjum przetarg na dostawę butów dla Agencji Mienia Wojskowego, z którego przypadnie mu 7,6 mln zł netto. Na horyzoncie ma kolejne okazje do zarobku.

— W połowie października planowany jest przetarg na dostawę 17 tys. par obuwia dla wojska również z dostawą w tym roku. Weźmiemy w nim udział — mówi Piotr Skrzyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Protektor dopina przejęcie