Czytasz dzięki

Prudential coraz bliżej Polski

MGA
opublikowano: 07-08-2012, 00:00

Brytyjski ubezpieczyciel oficjalnie potwierdził informacje „Pulsu Biznesu”. Do wejścia na polski rynek potrzebuje jeszcze zgody regulatora.

To już oficjalne — Prudential, brytyjski gigant ubezpieczeniowy, wraca do Polski. Do soboty firma, która przed wojną sprzedawała polisy nad Wisłą, nie chciała potwierdzić nieoficjalnych informacji „Pulsu Biznesu” z grudnia.

Ale w weekendowym wydaniu „Financial Times” przedstawiciele spółki oficjalnie potwierdzili zamiar ekspansji nad Wisłą. Według gazety, rozpoczęcie sprzedaży polis życiowych w Polsce to plan szerszej ekspansji geograficznej ubezpieczyciela. Poza Polską myśli on także nad wejściem do krajów arabskich (m.in. Egiptu).

Jest to istotna zmiana w strategii Prudentiala, który w 2002 r. wycofał się z Europy kontynentalnej, by skoncentrować się na ekspansji w Azji. Na razie Polska jest jedynym krajem europejskim, w którym firma planuje rozpocząć sprzedaż polis.

— Wierzymy, że Polska jest krajem oferującym nam możliwości wzmocnienia z perspektywy dystrybucyjnej i produktowej. Chcielibyśmy rozwijać się na polskim rynku ubezpieczeń na życie. Czekamy na zgodę regulatora na rozpoczęcie działalności w Polsce — informuje Prudential.

Według naszych informacji, sprzedaż polis ma się rozpocząć pod koniec tego roku. Będzie to robił głównie w kanale życiowym. Jak informowaliśmy w kwietniu, za start ubezpieczyciela nad Wisłą jest odpowiedzialny Richard Wazacz.

JUŻ PISALIŚMY

„PB” z 6.12.2011 r.

Jako pierwsi opisaliśmy, że Prudential chce wejść do Polski, a w kwietniu przedstawiliśmy zespół, który skompletował. Teraz to już oficjalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane