Czytasz dzięki

Przecena TS Games po wynikach, tracą też inni producenci gier

GSU
opublikowano: 22-05-2019, 11:11

Ten Square Games, producent gier mobilnych, miał w pierwszym kwartale 10,4 mln zł zysku, czyli dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Wyniki okazał się jednak 22 proc. niższy od oczekiwań analityków, więc rynek przyjął je negatywnie. W środę tracą tez m.in. 11bit studios, BoomBit, czy PlayWay.

Analitycy ankietowani przez PAP Biznes spodziewali się, że pierwszy kwartał spółka zakończy z 13,3 mln zł zysku netto. O 24 proc. niższy od oczekiwań okazał się także zysk operacyjny i EBITDA. Przychody w I kw. wyniosły 45,3 mln zł i były już wcześniej znane, gdyż spółka raportuje poziom sprzedaży po zakończeniu każdego kwartału.

Za negatywną neispodziankę odpowiadają koszty marketingu. Koszty kampanii marketingowych w I kw. 2019 r. wyniosły 15,4 mln zł w porównaniu do 1,7 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku i 8,4 mln zł w ostatnim kwartale ubiegłego roku. W I kw. kwota 15 mln zł przypadła na promocję gry  „Fishing Clash” a 0,4 mln zł na promocję tytułu „Wild Hunt”.

Tylko w marcu spółka przeznaczyła na marketing 7,6 mln zł. W kwietniu nakłady marketingowe wyraźnie spadły i wyniosły 4,3 mln zł.

– Efekty naszych działań są widoczne w przychodach – luty luty, marzec i kwiecień były oprócz października 2018 najlepszymi miesiącami w historii gry – informuje Arkadiusz Pernal, wiceprezes Ten Square Games.

W środę przed południem kurs Ten Square Games spada o ponad 4,4 proc.

 

Blisko 3 proc. traci w środę 11bit studios. Wyraźnego powodu do przeceny nie ma. Może być to efekt realizacji zysków po ostatnich wzrostach.

 

Przecenę kontynuują PDA BoomBita. Kurs jest na ponad 6 proc. minusie.

 

Także ponad 4 proc. tanieje PlayWay.

 

Na tle innych producentów gier pozytywnie wyróżnia się CD Projekt, który opera się przecenie.

 

 

 

 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane