Przecenione akcje zaostrzyły apetyt

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 16-03-2007, 00:00

Amerykańskie parkiety kontynuowały w czwartek wzrostowy trend. I to mimo nienajlepszych danych makro. Otwarcie sesji było ujemne, lecz szybko pojawił się popyt co zaowocowało wyjściem indeksów nad kreskę. Dopiero wypowiedź Alana Greenspana, byłego szefa Fed ograniczyła nieco zapał do zakupów i aprecjację wskaźników. Stwierdził on, że problemy rynku hipotecznego mogą negatywnie wpłynąć na pozostałe sektory. Jak twierdzi cześć analityków, to swoista „tykająca bomba”, która w końcu wybuchnie.

Wyższa od prognoz okazała się inflacja cen produkcji sprzedanej. Lepsze z kolei były dane o spadku liczby osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych. Niestety rozczarować mógł odczyt wskaźnika aktywności gospodarczej w regionie Filadelfii. Jednak mimo zaskakującego spadki, inwestorzy przeszli nad tym do porządku dziennego.

Nastroje podgrzały informacje o złożeniu przez międzynarodową giełdę IntercontinentalExchange kontroferty zakupu rynku towarowego Chicago BOT. Konkurent CME daje niemal 10 mld USD.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu