Przed decyzją Fed amerykańscy gracze wykazują ostrożność

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 02-02-2005, 16:35

Po zaskakująco dobrym raporcie kwartalnym Google odżyły nadzieje inwestorów na poprawę kondycji całej branży technologicznej. Jednak po początkowej euforii indeksy znalazły się pod kreską i zaczęły wahać się na poziomie poprzedniego zamknięcia. Przed większymi zaangażowaniem na rynku, graczy powstrzymuje posiedzenie FOMC i mająca nastąpić około 20.

Po zaskakująco dobrym raporcie kwartalnym Google odżyły nadzieje inwestorów na poprawę kondycji całej branży technologicznej. Jednak po początkowej euforii indeksy znalazły się pod kreską i zaczęły wahać się na poziomie poprzedniego zamknięcia. Przed większymi zaangażowaniem na rynku, graczy powstrzymuje posiedzenie FOMC i mająca nastąpić około 20.15 polskiego czasu prezentacja decyzji w kwestii stóp procentowych.

Zysk netto najpopularniejszej wyszukiwarki sieciowej wzrósł w minionym kwartale aż 7-krotnie. Z kolei wartość przychodów podwoiła się i pierwszy raz w historii spółki przekroczyła poziom 1 mld USD. Takich rezultatów nie spodziewał się nikt, na co wskazywała choćby wtorkowa przecena walorów Google. Podczas dzisiejszych notowań kurs akcji internetowego giganta rośnie o ponad 12 proc. ciągnąć za sobą konkurencję w postaci Yahoo!.

Na technologicznym rynku zwyżkuje też wycena papierów Nvidia potentata wśród producentów kart graficznych dla komputerów. Spółka ogłosiła, że w IV kwartale jej sprzedaż wzrosła o co najmniej 19 proc. do 560 mln USD więcej niż tego oczekiwała.

Z kolei rosnący kurs walorów Adobe System do wynik deklaracji, że zysk na akcje spółki specjalizującej się w aplikacjach graficznych wyniesie w IV kwartale pomiędzy 51 centów, czyli we wcześniej zapowiadanych granicach.

W średniej Dow Jones pozytywnie prezentuje się Boeing, co jest rezultatem publikacji dobrych wyników kwartalnych. Zaprezentowana przez wytwórcę samolotów prognoza na 2005 r. pokryła się z oczekiwaniami analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane