Przed Gantem jest pracowity rok

ANP
opublikowano: 14-03-2008, 00:00

Dolnośląski deweloper w tym roku chce zakończyć pięć inwestycji i wystartować z kilkoma nowymi.

Dolnośląski deweloper w tym roku chce zakończyć pięć inwestycji i wystartować z kilkoma nowymi.

Gant, spółka działająca na krajowym rynku mieszkaniowym, szacuje, że w tym roku rozpocznie 7 inwestycji, m.in. w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

— Na dwie mamy pozwolenia i budowa powinna rozpocząć się w ciągu dwóch tygodni. To m.in. projekt mieszkaniowy w Poznaniu. Pozostałe są albo w fazie składania wniosków, albo czekają na pozwolenia na budowę — mówi Henryk Feliks, wiceprezes Ganta.

Spółka zamierza jednak przede wszystkim skoncentrować się na szybkim ukończeniu bieżących inwestycji.

— Między kwietniem a lipcem skończymy osiedle mieszkaniowe w Krakowie i inwestycję przy ul. Opolskiej we Wrocławiu. Natomiast pod koniec roku chcemy oddać osiedle na Kamiennej we Wrocławiu. W międzyczasie powinny zostać ukończone dwie mniejsze inwestycje — wymienia wiceprezes.

Obecnie deweloper negocjuje kolejne zakupy nieruchomości, m.in. w Krakowie, Trójmieście i Warszawie. Pieniądze miała zapewnić emisja do 2,5 mln nowych akcji z wyłączeniem prawa poboru (wczoraj minął termin ważności uchwały walnego spółki z listopada, zgodnie z którą zarząd mógł zaoferować emisję). Jednak Gant nie znalazł nabywców na walory po 100 zł. W poniedziałek zarząd dewelopera podejmie decyzję w sprawie wygaszenia emisji.

— To jest zła wiadomość dla Ganta. Spółka ma problemy z pieniędzmi. Decydujący okaże się więc drugi kwartał. Jeśli będzie sprzyjał deweloperom i uda im się sprzedać oczekiwaną liczbę mieszkań, to pozwoli to Gantowi na finansowanie bie- żących inwestycji — komentuje Kacper Żak z DI BRE Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu