Przedłużona konsolidacja

Adam Stańczak Analityk DM BOŚ SA
opublikowano: 04-04-2018, 17:44
aktualizacja: 04-04-2018, 17:45

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po lepszych od oczekiwań sesjach na Wall Street, które w nocy przykryły wiadomości z Chin, iż rząd w Pekinie szykuje mocną odpowiedź w kolejnej odsłonie wojny handlowej, jaką rozpoczęło wprowadzenie ceł przez rząd amerykański.

Otwarcia na rynkach europejskich były nieco lepsze od oczekiwań, ale szybko do głosu doszła podaż, którą wsparły mocne spadki futures na amerykańskie indeksy. W przeciwieństwie do sesji poprzednich, WIG20 korelował dziś z rynkami bazowymi właściwie od początku rozdania, czego owocem była dwugodzinna fala spadkowa wykreślona solidarnie z niemieckim DAX-em. Szybki spadek zaprowadził WIG20 w rejon 2200 pkt., w okolicach którego lokuje się dolna granica kilkutygodniowej fali sukcesów podaży. Uwzględnienie w cenach pogorszenia atmosfery zmieniło się w konsolidację, która zdominowała środkową fazę sesji, a czekanie na kolejną sesję w USA uzależniło finałowe godziny notowań od tego, jak na doniesienia z Chin zareagują rynki amerykańskie. Wall Street zaczęła sesje bez niespodzianek i od oczekiwanego spadku najważniejszych indeksów. Żadna ze średnich nie przebiła jednak lutowych dołków, więc spadek na rynkach amerykańskich wpisał się tylko w okres większej zmienności, jaka zadomowiła się na giełdach po lutowo-marcowym cofnięciu. Brak nowych treści w USA przełożył się na spokojną finałową godzinę w Warszawie i WIG20 dobił do fixingu bez przesilenia w ramach zamknięcia pomiędzy dnem fali spadkowej, a trendem prowadzącym przecenę z rejonu 2650 pkt. Zawieszenie rynku pomiędzy dwoma barierami technicznymi przenosi się na kolejną sesję, ale miejsca na ruch bez przesilenia jest coraz mniej i nadchodzi czas, w którym jedna ze stron rynku będzie musiała poddać swoją linię obrony. Dynamika ruchu i wielkość obrotu po wybiciu pozwolą policzyć się na nowo podaży i popytowi po konsolidacji i pozwolą ocenić układ sił na rynku z nowymi zmiennymi.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Stańczak Analityk DM BOŚ SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przedłużona konsolidacja