Przedłużono dofinansowywanie wynajmu lokali dla powodzian

DI
opublikowano: 27-12-2010, 12:03

Szef MSWiA Jerzy Miller przedłużył do końca marca 2011 r. dofinansowywanie wynajmu lokali zastępczych dla powodzian, którzy nie zdążyli odbudować lub wyremontować domów. Chodzi o pomoc w wysokości do 1000 zł miesięcznie.

"Dofinansowywany będzie przede wszystkim wynajem lokali zastępczych. W uzasadnionych i pojedynczych przypadkach pieniądze te będą mogły być przekazane także na wynajem kontenerów. Jednak w takich sytuacjach wojewodowie, we wniosku do MSWiA, powinni udowodnić, że mieszkającym w nich powodzianom proponowano lokale zastępcze, ale odmówili i podjęli świadomą decyzję o pozostaniu w kontenerach" - powiedziała PAP rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak.

Równocześnie ponownie zaapelowała do rodzin poszkodowanych przez tegoroczną powódź, by nie odrzucały propozycji przeniesienia się z kontenerów do lokali zastępczych. "Przy niskich temperaturach mieszkanie w kontenerach może wiązać się z ryzykiem zamarznięcia lub zagrożeniem pożarem przy dogrzewaniu na własną rękę" - dodała.

Jak zaznaczyła z danych, które wpływają do resortu wynika, że w kontenerach nadal mieszka 12 rodzin - chodzi o woj. małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie. "Osobom tym proponowano przeniesienie się do lokali zastępczych, niestety nadal odmawiają" - dodała.

W sumie na usuwanie skutków tegorocznych powodzi MSWiA przeznaczyło już ponad 2 mld 240 mln zł, w tym na pomoc do 20 tys., 100 tys. lub 300 tys. zł, dzięki którym powodzianie mogą wyremontować czy odbudować swoje domy lub mieszkania - 588,5 mln zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane