Przedsiębiorcy doceniają wynajem

opublikowano: 31-07-2018, 22:00

Wynajem długoterminowy samochodów zyskuje coraz większą popularność wśród przedsiębiorców w Polsce — wynika z danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP).

W drugim kwartale tego roku rynek urósł o 15,5 proc. Natomiast w całym pierwszym półroczu branża wynajmu wzrosła 2,5–krotnie.

Udział wynajmu długoterminowego w łącznej sprzedaży samochodów do firm sięgnął w I półroczu 20,6 proc. Na 189,5 tys. nowych aut osobowychsprzedanych w tym czasie przedsiębiorcom w wynajmie długoterminowym znalazło się 39 tys. samochodów, czyli o 25,4 proc. więcej niż rok wcześniej.

— W gronie klientów wynajmu długoterminowego coraz częściej i liczniej pojawiają się mali i średni przedsiębiorcy. Już teraz takie firmy są jedną z najważniejszych sił napędowych branży, jesteśmy jednak przekonani, że ich znaczenie będzie w najbliższych latach dużo większe — mówi Leszek Pomorski, prezes PZWLP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Przedsiębiorcy doceniają wynajem