PRZEGLĄD PRASY -- 3 sierpnia

03-08-2001, 08:33

Przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w prasie w piątek 3 sierpnia z pominięciem umieszczonych już w serwisie Reutera:

RZECZPOSPOLITA

W sierpniu zostanie parafowana polsko-norweska umowa w sprawie dostaw gazu. Kontrakt podpiszą premierzy obu krajów 3 września w Oslo, dowiedziała się gazeta. (s. A1, B1)

W lipcu wartość ogólnego wskaźnika koniunktury wyniosła minus dwa punkty. Było to o dwa punkty mniej niż w czerwcu i o dziesięć punktów mniej niż w lipcu 2000 roku. (s. B2)

Analitycy uważają, że wypłacane odszkodowania z powodu powodzi spowodują, wbrew zapowiedziom przedstawicieli towarzystw, obniżenie wyników finansowych towarzystw ubezpieczeniowych. (s. B4)

GAZETA WYBORCZA

W piątek może zostać ogłoszona fuzja pomiędzy spółkami Canal+ i Wizją TV, nieoficjalnie dowiedziała się gazeta. Planowana fuzja ma odbyć się na warunkach dyktowanych przez Canal+. (s. 17)

Zarząd Orbisu najpewniej nie zwoła walnego zgromadzenia akcjonariuszy w terminie wnioskowanym przez koalicję udziałowców finansowych, dowiedziała się gazeta. (s. 23)

PRAWO I GOSPODARKA

Analitycy twierdzą, że powódź obniży tempo rozwoju Polski. Najbardziej pesymistyczne prognozy mówią o spadku dynamiki PKB o jeden punkt procentowy. (s. 1)

Polacy kupili w drugim kwartale 2001 roku 132 tysiące markowych komputerów, czyli o 0,6 procent więcej niż przed rokiem, wynika z badań firmy IDC. Po raz pierwszy Compaq przejął od Optimusa pozycję lidera wśród producentów. (s. 1)

PARKIET

Analitycy uważają, że co najmniej 22-23 złote powinien zapłacić inwestor strategiczny za jedną akcję PKN Orlen, przejmując 17,6-procentowy pakiet akcji od Nafty Polskiej. (s. 1)

Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji Polskich Linii Lotniczych LOT w przyszłym roku, zapowiedziała minister Aldona Kamela-Sowińska. (s. 3)

PULS BIZNESU

Węgierski BorsodChem wycofał się z udziału w prywatyzacji Zakładów Azotowych Tarnów, po tym jak jego przedstawiciele dowiedzieli się w ministerstwie skarbu, że muszą kupić całe przedsiębiorstwo. (s. 5)

Według nieoficjanych informacji, zostało podpisane wstępne porozumienie w sprawie objęcia przez francuski koncern Pechiney strategicznego udziału w grupie Kęty. (s. 6)

Reuters nie potwierdzał wszystkich powyższych informacji.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / PRZEGLĄD PRASY -- 3 sierpnia