Przegląd techniczny z naklejką

DI, PAP
03-04-2014, 08:05

Rząd chce zmusić kierowców do regularnych badań samochodów – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju planuje wprowadzenie obowiązku karania mandatem kierowcy (także gdy nie jest on właścicielem samochodu) za brak aktualnych badań technicznych pojazdu. Obowiązkowe ma być też oznakowanie samochodu z pozytywnym wynikiem przeglądu.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

"Propozycje ministerstwa idą w kierunku rozwiązania, w którym byłaby to naklejka legalizacyjna na tablicy rejestracyjnej, podobnie jak ma to miejsce u naszych zachodnich sąsiadów" – mówi Piotr Popa, rzecznik resortu.

Samochód jeszcze przed właściwym badaniem ma być fotografowany, a jego dane przesyłane do odpowiednich baz danych. Do tego płatność ma być dokonywana z góry, niezależnie od wyniku przeglądu.

Nowe przepisy mogą zacząć wchodzić w życie już od 2015 r. "Planujemy, że propozycje zmian ustawowych będą przygotowane w tym roku, a zmiany w rozporządzeniach będą gotowe przed wakacjami" – zaznacza Piotr Popa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Przegląd techniczny z naklejką