Przejęcia owocują

Zbigniew Kazimierczak
31-10-2006, 00:00

Producent urządzeń fiskalnych jest na ścieżce szybkiego wzrostu. Chce jeszcze przyspieszyć, dzięki akwizycjom.

Ponad 2,8 mln zł zarobił w trzecim kwartale Novitus, lider w produkcji urządzeń fiskalnych. To prawie dwa razy lepszy wynik od osiągniętego w poprzednim kwartale i o ponad 31 proc. lepszy od uzyskanego w takim samym okresie 2005 r.

— Tak dobre wyniki to efekt realizowanej od początku roku strategii, która zmierza m.in. do szybszego rozwoju segmentu elektroniczno-informatycznych rozwiązań systemowych — mówi Bogusław Łatka, prezes Novitusa.

Spółce pomogły też nowe regulacje, które od września zobowiązują do stosowania kas fiskalnych nowe grupy podatników. Chodzi m.in. o dostawców części samochodowych, płyt DVD, sprzętu RTV i AGD oraz jubilerów.

To ożywiło rynek.

— W trzecim kwartale wprowadziliśmy ofertę przeznaczoną specjalnie dla tych klientów — informuje Bogusław Łatka.

Cały rok zapowiada się dla Novitusa nieźle. Po trzech kwartałach spółka poprawiła zysk o 15 proc. — do 5,8 mln zł.

— Ostatnie miesiące roku to tradycyjnie okres najwyższej sprze- daży — dodaje prezes.

Novitus chce przyspieszyć swój rozwój, i to skokowo. Temu mają służyć planowane akwizycje rozszerzające ofertę systemowych rozwiązań informatycznych. Obecnie trwają prace nad kilkoma projektami. Przejęcia będą sfinansowane ze środków własnych Novitusa przy wsparciu kredytowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przejęcia owocują