Przeprawa w Toruniu

TM, ANP
31-12-2009, 08:37

Miasto ogłosiło przetarg na budowę mostu przez Wisłę. To szansa dla firm na kontrakt wart 900 mln zł.

Niedawno na łamach "PB" Michał Zalewski, prezydent Torunia, obiecywał, że na początku stycznia ogłosi przetarg na kluczową dla miasta przeprawę drogową przez Wisłę. Słowa nie dotrzymał, bo.... zrobił to wcześniej. W środę Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg. Most ma powstać we wschodniej części Torunia i połączyć osiedla (80 tys. mieszkańców) w północnej części z południem miasta. To gratka dla firm wykonawczych. Prezydent szacował, że zamówienie będzie warte 920 mln zł.
Z zapisów przetargu wynika, że most będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i ścieżkę pieszo-rowerową. Składać się będzie z dwóch przęseł łukowych po 270 m, konstrukcji stalowej. Most zostanie wyposażony jedną podporę na wyspie w nurcie rzeki.
Prace mają potrwać 32 miesiące. Przetarg jest ograniczony. Do udziału w ostatecznej rozgrywce zostanie zaproszonych maksymalnie 20 oferentów. O wyborze zwycięzcy zdecyduje najniższa cena.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM, ANP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Przeprawa w Toruniu