Czytasz dzięki

Przeprowadzka w PZU

Największy polski ubezpieczyciel po 20 latach opuszcza swoją siedzibę. Koszt przeprowadzki szacuje na 86 mln zł.

Centrala grupy PZU wkrótce będzie miała nowy adres, a jej pracownicy pokonają niezbyt długą drogę ze Śródmieścia na warszawską Wolę, bo właśnie tam do kompleksu Generation Park przenosi swoją siedzibę ubezpieczyciel. Właśnie podpisał list intencyjny z deweloperem biurowca — spółką Skanska. Umowa została podpisana na okres 10 lat i będzie kosztować PZU 805 mln zł.

Deweloper przewiduje zakończenie budowy Generation Park w I kw.
2021 r. Grupa PZU nie ukrywa, że wyprowadzka jest czasowa i centrala wróci na
al. Jana Pawła II.
Zobacz więcej

CZASOWA PRZEPROWADZKA:

Deweloper przewiduje zakończenie budowy Generation Park w I kw. 2021 r. Grupa PZU nie ukrywa, że wyprowadzka jest czasowa i centrala wróci na al. Jana Pawła II.

Natomiast przeprowadzka kilku tysięcy pracowników pochłonie 86 mln zł. Dotychczasowa centrala PZU mieści się w ponaddwudziestoletnim budynku PZU Tower w centrum Warszawy przy al. Jana Pawła II 24, który jest własnością PZU. W budynku, jak tłumaczy ubezpieczyciel, znajdują się nieefektywne technologie, które nie spełniają współczesnych standardów dla powierzchni biurowych z zakresu organizacji i ergonomii pracy oraz ochrony środowiska. Decyzja o przeniesieniu centrali PZU do tymczasowej siedziby jest spójna z przyjętą przez Grupę strategią „Zielone PZU” — podał w komunikacie ubezpieczyciel.

Spółka nie ujawnia jednak co stanie się z PZU Tower.

„Działka, na której stoi PZU Tower, nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego, dlatego Grupa PZU w najbliższym czasie wystąpi o decyzję dotyczącą warunków zabudowy. Dopiero wówczas zostanie podjęta decyzja o jego przyszłości” — tłumaczy firma w komunikacie.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane