Przerwa we wzrostach na Wall Street

opublikowano: 12-11-2014, 22:29

Dow Jones i S&P500, które rosły przez ostatnie pięć sesji zakończyły środową sesję zniżką o mniej niż 0,1 proc. Nasdaq zyskał 0,3 proc.

Na amerykańskich rynkach akcji nastąpiła przerwa w ostatniej serii rekordowych zamknięć. Tym razem popyt widać było bardziej na mniejszych spółkach. Ich indeks, Russell 2000, wzrósł szóstą sesję z rzędu, co nie zdarzyło się od czerwca, i osiągnął największą wartość od lipca. Umocnił się dolar. Pomimo lekkiego rozczarowania środową aukcją „dziesięciolatek” zdrożały obligacje skarbowe USA. Staniało złoto, najniższym kursem od 2011 roku kończyła notowania ropa WTI.

Na zamknięciu rosła wartość indeksów 6 z 10 głównych segmentów S&P500. Najmocniej drożały akcje spółek świadczących usługi telekomunikacyjne (0,8 proc.), dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (0,5 proc.) i spółek IT (0,25 proc.). Najsłabsze były segmenty finansowy (-0,25 proc.), po doniesieniach o karach dla największych banków za manipulacje na foreksie, energii (-0,9 proc.), po spadku kursu ropy, i użyteczności publicznej (-2,0 proc.). Wśród dziesięciu najmocniej przecenionych spółek z S&P500 połowa to spółki użyteczności publicznej, a trzy to przedstawiciele branży naftowej. Ostatecznie na zamknięciu sesji taniało 50 proc. spółek z S&P500, drożało 48 proc. Spośród 30 blue chipów ze średniej Dow Jones spadki i wzrosty kursów rozłożyły się po połowie. Najmocniej taniały banki JP Morgan (-1,3 proc.) i Goldman Sachs (-0,9 proc.) i koncern naftowy Exxon Mobil (-1,1 proc.). Najmocniej drożały akcje telekomu AT&T (0,85 proc.), operatora systemu kart kredytowych Visa (0,9 proc.) i producenta odzieży sportowej Nike (1,0 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Przerwa we wzrostach na Wall Street