Przerwana dobra passa Wall Street

opublikowano: 22-05-2018, 22:07
aktualizacja: 22-05-2018, 22:09

Po obiecującym początku, kolejne godziny handlu na amerykańskich giełdach przyniosły pogorszenie nastrojów, co na końcu zaowocowało ujemnymi zmianami wartości głownych indeksów. Niemal do końca sesji przed przeceną broniły się S&P500 i Nasdaq.

Początkowa euforia wywołana została postępem w negocjacjach handlowych pomiędzy USA a Chinami. Waszyngton zbliżył się do zniesienia zakazu dla ZTE, chińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego, zaś Pekin obniżył taryfy celne na samochody i części do aut.Jednak wypowiedź prezydenta Donalda Trumpa ostudziła zapędy obozu byków. Wyraził on bowiem swoje niezadowolenie z ostatnich negocjacji handlowych i wyraził swoje wątpliwości co do zbliżającego się szczytu z przywódcą Korei Północnej.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

W kalendarzu makroekonomicznym znów brakowało istotnych odczytów z gospodarki, stąd uwaga inwestorów koncentrowała się przede wszystkim na doniesieniach ze spółek. Gracze reagowali też na spadek wartości dolara i rentowności obligacji oraz pierwsza od dłuższego czasu zniżkę notowań ropy.

W prestiżowej średniej przemysłowej Dow Jones, dwaj poniedziałkowi liderzy zwyżek, Boeing i Caterpillar zmienili się w największych hamulcowych. 

Wzięciem cieszyły się walory koncernu Micron, które momentami zyskiwały nawet ponad 7 proc. To zasługa ogłoszenia planu skupu akcji własnych o wartości 10 mld USD, co nastapiło po poniedziałkowym podwyższeniu kwartalnej prognozy.

Popularne wśród handlujących były też udziały koncernów motoryzacyjnych, po informacji o planach obniżenia ceł w Chinach.

Na finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,72 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,31 proc. zaś Nasdaq spadał o 0,21 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przerwana dobra passa Wall Street