Przetakiewicz kreuje luksusową markę

Anna Pronińska
opublikowano: 21-03-2011, 16:28

Życiowa partnerka Jana Kulczyka buduje sieć butików. Patrronem marki został Karl Lagerfeld.

Paryż — Galeria Lafayette, Londyn — słynny dom handlowy Harrods. W tych centrach handlowych można znaleźć salony z najbardziej luksusowymi światowymi markami. Niewykluczone, że w przyszłości będzie można w nich kupić nie tylko torebkę od Louisa Vuittona czy garnitur od Armaniego, ale także sukienkę z Domu Mody La Mania — w 100 proc. polskiej marki. Może się tak stać dzięki Joannie Przetakiewicz, bizneswoman, prywatnie związanej z Janem Kulczykiem.

nonwrited article

— Chciałabym, żeby La Mania stała się pierwszą polską marką, która zdobędzie europejskie rynki. Nie ukrywam, że myślę o otwarciu salonów za granicą, ale to za jakiś czas. Niebawem otwieramy drugi butik w Polsce — mówi „Pulsowi Biznesu”.

Nie tylko stolica
Pierwszy butik tej marki powstał ponad pół roku temu w stołecznej Galerii Mokotów. Można w nim znaleźć damską linię luksusowych kolekcji. Ubrania projektuje Magda Butrym, a wybrane kolekcje szyje m.in. firma odzieżowa Ipaco, należąca do znanego inwestora Zbigniewa Jakubasa. Patronem marki został Karl Lagerfeld, przyjaciel Joanny Przetakiewicz.

— Na początku października planujemy uruchomić sklep w nowej części Galerii Silesia City Center w Katowicach —mówi Joanna Przetakiewicz.

Według naszej rozmówczyni, koszt otwarcia jednej placówki to kilkaset tysięcy złotych. Inwestycje finansuje z własnych pieniędzy. Jak twierdzi, na zwrot nakładów musi poczekać kilka lat.
Dlaczego Katowice, a nie Wrocław czy Trójmiasto?

— Na Śląsku mieszka wielu zamożnych ludzi, chętnych do inwestowania w luksus. Tam sprzedaż ekskluzywnych brandów może się równać ze stolicą, a czasem nawet ją prześciga — uważa Joanna Przetakiewicz.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane