Przewoźnicy: Stanęło 50 tys. pojazdów

KAP
11-06-2008, 15:59

Dziś w południe protestowali kierowcy aut ciężarowych.

- W proteście przeciwko wysokim cenom paliw i zniesieniu winiet zaprotestowała liczna rzesza przewoźników. Wstępnie szacujemy, że stanęło co najmniej 50 tys. pojazdów. Część kierowców – zgodnie z naszym zaleceniem – protestowała także stojąc na parkingach, wystawiwszy transparenty informujące o proteście – informuje Tadeusz Wilk, dyrektor departamentu transportu w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.

Transportowcy stawiają pięć postulatów: domagają się obniżki cen oleju napędowego, utrzymania winiet za przejazd po drogach, udrożnienia granicy wschodniej, poprawy  kursu euro  do złotego i zniesienia ograniczeń w wwozie paliwa.

Policja i inspekcja transportowa nie dysponują danymi o skali protestu. Fotoreporter "Pulsu Biznesu", który przejechał z Warszawy do Wyszkowa, na całej trasie S8 nie natknął się na ślady protestu.

KAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przewoźnicy: Stanęło 50 tys. pojazdów