Przewozy: Teleroute podliczyła ładunki

MIB
opublikowano: 14-07-2011, 00:00

Giełda transportowa Teleroute podsumowała wyniki II kw. 2011 r. Przeanalizowano liczbę ładunków zamieszczonych w giełdzie. Wyniki potwierdzają starą prawdę — transport funkcjonuje w cyklach. Drugi kwartał 2011 r. był bardzo podobny do takiego samego okresu roku poprzedniego — wtedy zamieszczono tylko o 3 proc. więcej ofert. Dodatkowo w II kw. 2011 r. liczba ładunków w giełdzie była o ponad 50 proc. wyższa niż w kwartale pierwszym. Podobna sytuacja miała również miejsce w roku 2010.

Analiza liczby ładunków zamieszczonych w Teleroute w ostatnich trzech miesiącach pokazuje, że największe wzrosty względem poprzedniego kwartału miały miejsce w przypadku ofert z krajów Europy Środkowej (wzrost o 99 proc.), Beneluksu (wzrost o 76 proc.) i Francji (wzrost o 52 proc.). Największy, 30-proc. spadek dotyczył liczby ładunków i wolnych pojazdów z naszego kraju. Natomiast w odniesieniu do II kwartału ubiegłego roku największy wzrost odnotowano w liczbie ofert z Europy Środkowej (17 proc.).

Zapotrzebowanie na przewóz towarów do Polski w II kwartale było o 65 proc. większe niż w poprzednim i o 42 proc. większe niż w II kwartale 2010 r. Największy wzrost względem I kwartału 2011 odnotowano w transporcie z krajów Beneluksu (o 157 proc.). Natomiast największymi odbiorcami towarów z Polski pozostały w II kwartale kraje Europy Środkowej (Niemcy, Austria, Szwajcaria) i Francja. Ładunki do tych państw stanowią niezmiennie ponad połowę wszystkich eksportowanych z naszego kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu